środa, 4 września 2013

Tęczowy wisior i Sutažo Fantazijos

Mam przymusową przerwę w szyciu, z tego powodu cierpię bardzo, ale już niedługo... Tymczasem chcę pokazać wisior, który uszyłam z dwóch powodów. Po pierwsze, był prezentem dla mojej siostry z okazji narodzin jej pierwszej córki. Jako, że zdarzyło mi się rodzić dzieci już dwa razy, to wiem, że znoszenie pluszaków dla dzidziusia nie ma najmniejszego sensu, natomiast miły prezent dla mamy sprawi jej przyjemność i bez wątpienia jej się należy. 

Po drugie - uwielbiam wyzwania i konkursy, więc był on jednocześnie moją interpretacją wzoru Ani Grodzkiej w czerwcowym wyzwaniu sutaszowym na Facebook'u.


wisior z sutaszu

wisior z sutaszu

naszyjnik z sutaszu


Chcę pokazać jeszcze jedną rzecz, na którą długo czekałam, bo jechała do mnie z Litwy przez Łódź ;) Jest to przepięknie wydany już jakiś czas temu album dotyczący biżuterii sutaszowej, która na Litwie również staje się popularna. Autorka Rima Aidiete sama tworzy, a w albumie zebrała prace kilku autorek oraz parę tutoriali. Zdecydowanie na ich tle wyróżnia się nasza gwiazda Ania Lipowska, a także prace Agnieszki Niewiadomskiej. Co prawda nie rozumiem nic, bo cały tekst jest oczywiście w języku litewskim, ale album chciałam koniecznie mieć, ponieważ jest przepięknie wydany. 


2 komentarze:

  1. Piękny wisior - z pewnością sprawił młodej mamie dużą radość :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pod wielkim wrażeniem - ten wzór, kolor na prawdę świetne! Baaardzo mi się podoba jest cudowny :)

    OdpowiedzUsuń