czwartek, 26 listopada 2015

Pomysł na drobny prezent lub dodatek do prezentu

Zostawiamy okazałe formy biżuteryjne i dla kontrastu zajmijmy się drobiazgami. Mały prezencik można dorzucić do czegoś większego, jako swego rodzaju wisienkę na torcie. Jest również dobrym sposobem na miły gest dla osoby, której chcemy zrobić przyjemność lub okazać wdzięczność. 

Spośród drobiazgów wybrałam dwie propozycje. Pierwszą z nich są zakładki - idealny podarek dla każdego, kto lubi czytać. Moje zakładki zrobione są na metalowej bazie, która jak haczyk zaczepia się na grzbiecie książki, w taki sposób, że na zewnątrz pozostaje ozdobny, sutaszowy element. Wewnątrz zaś pozostaje metalowa wąska blaszka, która nie zasłania tekstu, nie trzeba więc zakładki wyjmować po otwarciu książki, tylko od razu można zabierać się do lektury. To taki gadżet, który dodatkowo uatrakcyjnia chwile z książką.

zakładka do książki

zakładka do książki

zakładki do książki

pomysł na drobny prezent

pomysł na drobny prezent

Drugą propozycją są broszki - kokardki, które wykonuję z szerokich tasiemek, a ich główną atrakcją jest haftowany koralikowy środek. Jest to przypinka, którą można nosić na różne sposoby - jako tradycyjną broszkę, widziałam noszoną jak damską muchę, przypiętą do torby lub do opaski... - jak zwykle ogranicza Was tylko wyobraźnia ;)

Do tej pory powstały u mnie dwa rozmiary kokardek (z różnych szerokości taśmy) - Aida (mniejsze) i Arcadia (większe). Jednak mogę je wykonać właściwie z każdego rozmiaru tasiemki i poniżej pokazuję, że również z różnych rodzajów wstążek.

AIDA

kokardy

broszka beading

broszka beading

broszka beading

ARCADIA

kokardy

pomysł na drobny prezent

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz